Liga Campionilor

CFR Cluj a cerut penalty în prelungirile partidei cu Banja Luka! Bosniacii au ascuns tot

+3 Foto
CFR Cluj a cerut un penalty în prima repriză de prelungiri a returului cu Borac Banja Luka, din preliminariile Ligii Campionilor, la scorul de 0-2 pentru campioana Bosniei.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 13 July 2021

CFR Cluj a cerut un penalty în prima repriză de prelungiri a returului cu Borac Banja Luka (1-2), din preliminariile Ligii Campionilor, când campioana Bosniei conducea cu 2-0.

În minutul 101, Gabriel Debeljuh a căzut în careul advers, după un duel cu Aleksandar Subic. Atacantul campioanei României avea prim-planul, dar mingea este atinsă de mijlocașul de la Banja Luka. Urmează un contact neclar. Televiziunea care produce meciul nu a prezentat nicio reluare a fazei.

CFR Cluj a cerut penalty la returul cu Banja Luka

Căderea lui Debeljuh nu l-a impresionat pe „centralul” elvețian Urs Schnyder. Bine plasat, la 5 metri de fază, a lăsat jocul să meargă, în ciuda protestelor venite din tabăra clujenilor. Partidele din această fază a competiției nu beneficiază de sistemul VAR.

VIDEO CFR Cluj pornește cursa pentru apărarea titlulu: primul obstacol, FCU Craiova