Radu Petrescu i-a enervat pe campionii de la CFR! Camora a cerut penalty la prima atingere din disputa cu FCU Craiova

+3 Foto
În minutul 62 al disputei cu FCU Craiova 1948, CFR Cluj a cerut lovitură un penalty, la duelul dintre Mario Camora (34 de ani) și Radu Negru (22 de ani). În acel moment, scorul era 2-2.

Articol de GSP.RO  —  Friday, 16 July 2021

Nou-promovata FCU Craiova a oferit o replică serioasă pe terenul campioanei CFR Cluj. A marcat două goluri în prima repriză, apoi s-a mulțumit să se apere și lovească pe contraatac. „Feroviarii” au contestat o decizie luată de „centralul” Radu Petrescu în repriza secundă.

CFR Cluj a cerut penalty în meciul cu FCU Craiova

Căpitanul Camora a fost odihnit de Marius Șumudică. Introdus în minutul 61, internaționalul român a avut o incursiune periculoasă, chiar la prima acțiune. A căzut în careu, după o alunecare neinspirată a lui Radu Negru. Alt Radu, „centralul” Petrescu, a ezitat în luare unei decizii.

După câteva secunde de confuzie a dictat o repunere din colțul careului de 6 metri. Reluările arată că Mario Camora duce piciorul drept spre adversar, căutând contactul, apoi cade spectaculos. Imprudența lui Negru ar fi putut fi sancționată.