Prepeliță „înțeapă” fanii Argeșului: „Sunt frustrați și comentează, dar eu nu înțeleg ceva”

+13 Foto
UTA a învins-o pe FC Argeș, scor 1-0, prin golul superb marcat de Filip Dangubic. Andrei Prepeliță, tehnicianul piteștenilor, e nemulțumit de atitudinea propriilor fani.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 23 iulie 2021

„Am avut două meciuri în care nu am reușit să înscriem din niște ocazii bune pe care le-am creat. Azi am luat un gol în minutul 4. Apoi, am preluat inițiativa. Din păcate, nu am reușit să marcăm. Poate un gol reușea să ne deblocheze mental.

Am văzut puțin trac la jucători, poate și din cauza prezenței spectatorilor după atât timp. Spectatorilor le mulțumim că au venit la stadion. Sunt ai noștri, îi știm de atâta timp. Nu înțeleg unele apostrofări din minutul doi sau trei. Pe parcurs, sunt și ei frustrați și mai comentează, mai ales că n-am marcat.

În atac mai așteptăm o variantă sau poate două. Sperăm să mai aducem un jucător, e normal să ai câteva soluții. Poate în unele meciuri vrem să jucăm cu două vârfuri”, a declarat Prepeliță la Digi Sport.

UTA, lider provizoriu

UTA are un start solid de sezon. În ciuda schimbărilor importante din lot, Laszlo Balint a reușit să organizeze excelent echipa, cel puțin în plan defensiv. Arădenii nu au primit gol în disputele cu Farul și FC Argeș.

De cealaltă parte, FC Argeș pierde al doilea meci din acest sezon, cu același scor, 0-1. UTA urcă pentru moment pe primul loc, cu 4 puncte. Are însă un meci în plus față de celelalte formații din Liga 1.