Antrenorul Craiovei nu s-a ferit de cuvinte: „Rușinos! Am încercat să îi trezesc la pauză, dar nu am reușit” + cum explică modificările din echipă

+36 Foto
FCSB a învins-o pe CS Universitatea Craiova, scor 4-1, în derby-ul etapei secunde din Liga 1. Dragoș Bon (41 de ani), interimarul de pe banca oltenilor, a încercat să explice erorile de pe Arena Națională.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 25 July 2021

Dragoș Bon a fost dezamăgit de modul în care elevii săi au abordat partida. Antrenorul Craiovei a explicat și modificările făcute în echipa de start.

Dragoș Bon, după FCSB - CSU Craiova: „A fost un rezultat rușinos”

„A fost alegerea mea. Eu am decis să îl titularizez pe Valerică Găman. Ne așteaptă încă un meci decisiv, e greu să păstrezi aceeași formație. Am considerat că trebuie să îl menajăm pe Marius Constantin. A fost alegerea mea și din punct de vedere tactic, dar și fizic.

E frumos fotbalul, dar astăzi noi am suferit. A fost frumos pentru cealaltă echipă. Într-un derby, când pornești de la 0-1, mai ales dintr-un aut, îți toarnă plumb în ghete. Până atunci, în minutul 6, am avut două oportunități de a ne apropia de poarta lui Vlad. După gol ne-am dezbinat. Au apărut și accidentările lui Ivan și Cîmpanu. Nu am apucat să discut cu staff-ul medical.

Am încercat să schimbăm. Cred că am arătat mai bine după pauză. Am arătat mai bine, dar am primit iar un gol din greșeli individuale. Nu sunt mulțumit cum au arătat din punct de vedere mental. Am încercat să îi trezesc la pauză, dar nu am reușit în totalitate. Îmi cer scuze în fața suporterilor. Trebuie să recunosc că a fost un rezultat rușinos”, a spus Dragoș Bon, la Look Sport+.

Jucătorii de la FCSB au sărbătorit cu fanii victoria cu CSU Craiova, 4-1