Liga Campionilor

Probleme pentru CFR Cluj » Denis Alibec, transferul-vedetă, s-a accidentat

Denis Alibec, îngrijit pe teren // foto: captură DigiSport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 august 2021

Denis Alibec (30 de ani), atacantul lui CFR Cluj, a ieșit accidentat în minutul 22 al meciului cu Young Boys Berna, turul duelului din runda 3 preliminară a Ligii Campionilor.

Titularizat în atac alături de Billel Omrani, Alibec a acuzat probleme musculare după 20 de minute de joc.

Denis Alibec, accidentat în CFR Cluj - Young Boys

Atacantul împrumutat de la Kayserispor a solicitat intervenția echipei medicale, iar la scurt timp după a primit îngrijiri pe teren, aparent la coapsa dreaptă.

Alibec nu a putut fi pus pe picioare, astfel că antrenorul Marius Șumudică l-a înlocuit în minutul 22 cu Adrian Păun.

A fost a treia apariție a lui Alibec pentru CFR de când a fost împrumutat de la Kayserispor. Alibec a înscris deja un gol pentru campioană, în victoria la limită cu Chindia, scor 1-0.

Denis Alibec a suferit din cauza problemelor medicale și în începutul de an. Pe 19 ianuarie, după „dubla” din meciul cu Istanbul Basaksehir, atacantul s-a accidentat la adductori. Alibec a fost operat la Barcelona și a revenit pe teren abia la jumătatea lunii aprilie.

Denis Alibec, părăsind terenul în CFR Cluj - Young Boys // foto: captură DigiSport