MM Stoica surprinde: „Rezultatul cu Dinamo, mincinos! Bonetti ne-a servit-o”

+23 Foto
Mihai Stoica (56 de ani), managerul general de la FCSB, nu exultă după victoria cu Dinamo, scor 6-0.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 15 septembrie 2021

Oficialul roș-albaștrilor a făcut o comparație cu înfrângerea vicecampioanei din runda trecută, 1-4 pe terenul lui CFR Cluj.

FCSB - Dinamo 6-0. Mihai Stoica: „Rezultat mincinos!”

„Ambele rezultate, și cu CFR, și cu Dinamo, sunt mincinoase. La Cluj, dacă ar fi marcat Vinicius la 0-0, se juca altceva. Noi n-am făcut o primă repriză proastă cu CFR, dar toate au fost împotriva noastră.

Cu 10 minute înainte de meci, a început o ploaie torențială, care ne-a dezavantajat, noi nu avem o echipă de luptă. S-a accidentat și Tănase, o pierdere foarte mare, ne-am pierdut practic gogleterul de anul trecut și cel mai important jucător al nostru.

Iar rezultatul cu Dinamo... poate e conform cu ce s-a întâmplat în teren, dar ei au făcut ciudat echipa. Nu-i dau eu sfaturi lui Bonetti, dar să joci cu Andrei Radu fundaș dreapta când el e fundaș stânga, cu Amzar, un copil, contra lui Cordea... A riscat. M-a surprins și absența lui Bani.

Torje era clar că joacă, pentru că reprezintă ceva pentru Dinamo. Oricum, ne-au servit-o! Noi, față de meciul cu CFR, să nu uităm că i-am avut pe Keșeru, pe Vali Gheorghe, despre care s-a vorbit prea puțin, dar care a jucat excepțional și până la gol”, a declarat Stoica în cadrul emisiunii „Fotbal Club” de la Digi Sport 1.