A uitat unde e poarta! Andrei Ivan, moment incredibil în CFR Cluj - CSU Craiova

+8 Foto
În minutul 40 al disputei dintre CFR Cluj și CS Universitatea Craiova, la scorul de 1-0 pentru „feroviari”, Andrei Ivan a fost protagonistul unui moment amuzant.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 20 septembrie 2021

În minutul 40 al disputei dintre CFR Cluj și CS Universitatea Craiova, la scorul de 1-0 pentru „feroviari”, Andrei Ivan (24 de ani) a fost protagonistul unei execuții amuzante.

Andrei Ivan a fost cel mai activ jucător al oltenilor în prima repriză, dar nu a fost inspirat la finalizare. În minutul 40 a ratat o șansă imensă și a stârnit zâmbetele celor prezenți în tribunele arenei „Dr. Constantin Rădulescu”.

Andrei Ivan, execuție amuzantă în CFR Cluj - CS Universitatea Craiova

Valerică Găman a deviat o minge venită din corner și l-a lăsat pe Ivan singur cu Bălgrădean. Aflat cu spatele, la doi metri de linia porții, atacantul a încercat o execuție spectaculoasă.

A reluat din „foarfecă”, doar că nu a calculat corect poziția. În loc să îndrepte execuția spre buturi, acesta a șutat în direcția opusă.

VIDEO Dan Petrescu, răspuns tăios pentru Marius Șumudică: „Îi doresc să aibă performanțele mele!”