Incredibil! Încă o ratare uluitoare în Liga 1 » Antrenorul, exasperat

+5 Foto
Laszlo Balint, șocat de ratarea lui Dangubic // Capturi TV @Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 06 noiembrie 2021

În minutul 40 al meciului dintre CS Mioveni și UTA, 0-0 scor final, Filip Dangubic (26 de ani), atacantul arădenilor, a ratat o șansă uriașă!

Șutul lui David Miculescu a fost respins de Ducan în cealaltă parte a careului, unde se afla Dangubic, liber. Croatul a atacat balonul, avea toată poarta goală în față, dar a trimis pe lângă!

Înmărmurit, Laszlo Balint, antrenorul oaspeților, și-a acoperit fața cu mâinile!

1 golare Dangubic pentru UTA în acest sezon; a venit în vară în România

UTA, abonată la ratări incredibile

UTA și-a bătut joc de o ocazie rarisimă și runda trecută, în startul meciului cu Chindia Târgoviște (0-2).

Atunci, oazia uriașă a arădenilor s-a consumat în minutul 13. În urma unei faze fixe, Benga a deviat ideal pentru Hora. Fostul atacant al FCSB-ului a uitat că a fost cândva golgeter în Liga 1. Din doi metri, nemarcat de nimeni, a trimis mult peste poartă, spre dezamăgirea fanilor arădeni strânși în afara stadionului.

La final, Laszlo Balint, antrenorul arădenilor, a oferit o reacție memorabilă: „Nici până acum nu pot să înţeleg cum se poate rata din asemenea situaţii. Copilul meu are 14 ani şi sunt sigur că ar fi dat gol din poziţiile respective”.