Cupa Romaniei

„Este urât, meritam să ajungem în prelungiri”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Antrenorul Gloriei Buzău, Ştefan Stoica, a criticat joi arbitrajul din semifinala de Cupa României pierdută în faţa Unirii Urziceni, spunând că echipei sale i s-a refuzat un penalty în ultimul minut de joc.

"Îmi pare rău, dar ne-au interzis dreptul de a ne bucura. Poate din cauza aceasta am fost nervos la finalul meciului.

Este a doua oară când arbitrul ăsta ne refuză un penalty. La fel a făcut şi la meciul cu Dacia Mioveni. A fost penalty la faza din ultimul minut şi nu ni l-a dat. Aveam o şansă mare să marcăm. Lui Augustus i-am spus că de două meciuri nu vrea să vadă.

Ne-am aşteptat să avantajeze pe Unirea, dar aşa ceva nu am crezut. Este urât, meritam să ajungem în prelungiri. Nu vreau ca arbitrii să fie cu mine, dar nici să mă fure.

Măcar să ne fi spus dinainte, nu mai veneam să cheltuim atâţia bani", a declarat Ştefan Stoica joi, după meciul Gloria Buzău-Unirea Urziceni, scor 0-1.