Handbal

Flensburg - Dinamo 37-30 » Eșec dureros pentru campioana României în grupele Ligii Campionilor

Flensburg - Dinamo 37-30 Foto: Imago

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 17 noiembrie 2021

Dinamo a pierdut partida din Germania împotriva celor de la Flensburg, scor 30-37, și este pe ultimul loc în Grupa B din Liga Campionilor.

Campioana României a rezistat doar o repriză contra germanilor și a suferit a treia înfrângere din faza grupelor.

Elevii lui Xavi Pasqual au început slab partida și le-au permis nemților să se distanțeze la 7-3 pe tabelă. „Dulăii” au reușit să echilibreze duelul și au încheiat prima repriză la egalitate, 14-14

În partea secundă însă, Dinamo a făcut un joc extrem de slab pe faza devensivă, nemții reușind să marcheze aproape la fiecare atac.

Flensburg s-a distanțat rapid la 4 goluri. Finalul de partidă a fost și mai rău pentru „dulăi” care au cedat până la urmă la șapte goluri, 30-37.

Dinamo cade pe ultimul loc cu 4 puncte după 7 meciuri jucate ( 2 victorii și 5 înfrângeri)