Reghecampf, iritat după eșecul de la Pitești: „Nu aveți cum să îmi puneți o asemenea întrebare, nu sunteți în măsură!”

FC Argeș a învins-o pe CS Universitatea Craiova, scor 3-2, în prima etapă a returului din Liga 1. Laurențiu Reghecampf (46 de ani) a fost iritat de o întrebare primită după eșecul de la Pitești.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 21 November 2021

În minutul 12 al întâlnirii FC Argeș - CSU Craiova, Alexandru Crețu (29 de ani, mijlocaș defensiv) a fost eliminat după ce a văzut al doilea cartonaș galben. Oltenii conduceau cu 1-0. La interviurile de după meci, Laurențiu Reghecampf a fost întrebat dacă nu a fost o greșeală că nu a efectuat nicio schimbare pentru a acoperi golul lăsat de Crețu. Antrenorul a fost vizibil deranjat.

Laurențiu Reghecampf, iritat după FC Argeș - CSU Craiova 3-2: „Nu sunteți în măsură!”

„Nu aveți cum să îmi puneți o asemenea întrebare, nu sunteți în măsură. Reformulați! Nu puteți să îmi spuneți că am greșit.

Nu aveam cum să schimbăm în minutul 14, niciun jucător nu era obosit, Roguljic a jucat bine în locul lui Crețu. Nu existau motive să schimb. Nu cred că l-ar fi schimbat cineva pe Crețu după primul galben.

În rest, consider că a fost un meci frumos, ambele echipe au încercat să câștige meciul. Ne-am creat foarte multe ocazii și în 10 oameni, dar am avut neșansă. Nu vreau să vorbesc despre greșelile de arbitraj.

Reacția jucătorilor mei a fost una foarte bună, dar din păcate nu am reușit să marcăm. Rezultatul este foarte rău pentru noi. Nu cred că meritam să pierdem meciul. Au fost greșeli mari, mai ales la golul 2”, a spus Laurențiu Reghecampf, la Telekom Sport.

VIDEO Ce spune Laurențiu Reghecampf despre ratarea barajului și înlocuirea lui Mirel Rădoi