Debut de coșmar! Noul jucător al lui Dinamo a gafat la ambele goluri » Rednic l-a schimbat

+40 Foto
Petar Gluhakovic

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 22 noiembrie 2021

FC Voluntari - Dinamo 2-1. Petar Gluhakovic (25 de ani, fundaș dreapta) a avut un debut de coșmar la „câini”!

Titular cu Voluntari, Gluhakovic nu a mai jucat într-un meci oficial de 12 luni. Ultima sa apariție a fost pe 28 noiembrie 2020, în tricoul celor de la Lokomotiva Zagreb, apoi a mai prins lotul croaților în alte două situații. În februarie 2021 avea să se despartă de această grupare.

FC Voluntari - Dinamo 2-1. Petar Gluhakovic, început dezastruos

Austriacul, schimbat în minutul 72 cu Țîră, a gafat la ambele goluri marcate de gazde!

• 1) În minutul 19, l-a scăpat din marcaj pe Vadim Rață, care a egalat la 1. Deși se afla chiar lângă el, Gluhakovic nu a reușit în niciun moment să-și incomodeze adversarul.
  • 2) În repriza a doua, Ion Gheorghe, jucător crescut de Dinamo, a înscris golul doi al gazdelor. Nu înainte de a primi mingea de la Gluhakovic, care a degajat fix în el!

Fost internațional de tineret al țării sale, Gluhakovic a trecut prin clipe teribile în urmă cu mai mulți ani. În iulie 2018, pe când juca la Austria Viena, a suferit o ruptură de ligamente încrucișate la genunchiul drept. A stat pe tușă 233 de zile, până pe 7 martie 2019.