Bani, pedepsit de Mircea Rednic! L-a introdus în minutul 60, dar nu a prins finalul meciului

+27 Foto
Ahmed Bani, cu numărul 38

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 26 noiembrie 2021

Ahmed Bani (19 ani) a fost introdus în minutul 60 al meciului Dinamo - FCU Craiova, încheiat cu scorul de 0-0, dar nu a prins finalul pe teren.

Mircea Rednic a vrut să demonstreze încă o dată cine este șeful în vestiarul lui Dinamo, după „episodul” Steliano Filip, lăsat în afara lotului. „Victima” de astăzi a fost Ahmed Bani, trimis pe teren în minutul 60, în locul lui Cătălin Măgureanu.

Ahmed Bani, pedepsit de Mircea Rednic în Dinamo - FCU Craiova

A fost o schimbare post pe post, internaționalul de tineret luând o poziție ofensivă, în extremă. Fotbalistul în vârstă de 19 ani nu a prins însă finalul partidei pe teren. Fără a acuza probleme medicale, a fost înlocuit cu Marco Ehmann. Era minutul 83. Cel mai probabil, Mircea Rednic a fost nemulțumit de modul în care Bani a pus în practică indicațiile primite.

Introducerea unui alt fundaș central, Ehmann, ar putea avea o explicație. Rednic s-a temut de repetarea scenariului din meciurile cu UTA și Rapid, când Dinamo a fost egalată în minutele de final.