Ratarea sezonului în Premier League » Starul lui Liverpool s-a făcut de râs, după ce a trecut de portar! Meci decis în min. 90+4

PREMIER LEAGUE. În minutul 60 al meciului Wolves - Liverpool, 0-1, Diogo Jota (25 de ani), atacantul „cormoranilor”, a ratat o ocazie imensă.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 04 decembrie 2021

Jose Sa, portarul gazdelor, a ieșit hazardat dintre buturi, nu a comunicat cu Saiss, iar mingea a ajuns la portughezul lui Jurgen Klopp

Jota a avansat cu mingea la picior până în careul mic, moment în care avea în față doi fundași ai lui Wolves pe linia porții, dar spațiu suficient în ambele colțuri încât să marcheze fără probleme.

Inexplicabil, Jota a ținut capul în pământ și a șutat direct în Coady!

Ratarea incredibilă a lui Jota în Wolves - Liverpool:

Liverpool s-a chinuit pe terenul lui Wolverhampton până la final și a marcat abia în minutul 90+4: Origi a finalizat excelent din întoarcere după ce a primit mingea de la Salah.