Gaz Metan Mediaș dă lovitura la ultima fază a meciului cu FC Argeș! O greșeală de arbitraj a influențat din nou rezultatul

FC Argeș - Gaz Metan 1-2 / Sursă foto: Gabriela Neacșu, Facebook@ Fotbal Club Argeș Pitești

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 06 decembrie 2021

Gaz Metan Mediaș s-a impus în deplasarea de la FC Argeș, scor 2-1, cu un gol marcat la ultima fază de Raul Șteau (20 de ani).

FC Argeș a început perfect meciul. În minutul 8, Ionuț Șerban a centrat înșelător dintr-o lovitură liberă, de la aproximativ 30 de metri, iar Vlad Morar a deviat mingea în propria poartă. Când toată lumea se pregătea de pauză, Trif a profitat de o gafă în lanț în defensiva piteștenilor și a marcat cu un șut din 8 metri.

Gaz Metan, victorie pe terenul lui FC Argeș

La ultima acțiune a partidei, medieșenii au dat lovitura. Raul Șteau (20 de ani), intrat pe teren în minutul 83, a primit o pasă ideală de la Morar, a profitat de ieșirea hazardată a portarului Greab și a trimis în poarta goală.

Cum arată clasamentul în Liga 1, după FC Argeș - Gaz Metan 1-2

FC Argeș - Gaz Metan Mediaș 1-2

FC Argeș - Gaz Metan Mediaș, echipe de start

FC ARGEȘ: Greab - Tofan, Turda, Joao Miguel, Mușat - Meza Colli, Raynov - Ișfan, Șerban, Dumitrașcu - Fatai
Rezerve: Croitoru, Moisie, Boldor, Viana, Teles, Honciu, Palic, Said, Arias
Absenți: Latovlevici, Cr. Dumitru (suspendați) Cr. Tănase (nerefăcut)
Antrenor: Andrei Prepeliță

GAZ METAN: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Filip, Dobrescu - Lixandru, Deaconu, Alceus, Trif - Irobiso, Morar
Rezerve: Buzbuchi, Romeo, Velisar, Horj, Izata, Chamed, Francisco Junior, Șteau
Absent: Yuri (suspendat)
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: „Nicolae Dobrin” - Trivale (Piteşti)
Arbitru: Andrei Florin (Târgu Mureş) / A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ), A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe)