Gafe uriașe de arbitraj și în FC Botoșani - CSU Craiova » Două goluri trebuiau ANULATE!

FC Botoșani - CSU Craiova | Golul de 1-0 reușit de CSU Craiova și golul de 2-1 reușit de moldoveni nu trebuiau validate.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 06 December 2021

FC Botoșani - CSU Craiova 2-2 | Golul de 1-0 reușit de CSU Craiova și golul de 2-1 reușit de moldoveni nu trebuiau validate.

CSU Craiova a deschis scorul în Moldova în minutul 31, după un fault în atac nesemnalizat. Balonul a ricoșat la Koljic, autorul golului, dintr-o contră neregulamentară Pap-Ivan.

Ivan a scăpat singur cu portarul Pap, care a respins corect mingea. „Nouarul” oltenilor a cerut penalty, însă cel care a faultat a fost el! L-a călcat pe braț pe goalkeeperul gazdelor, dar „centralul” I. Kovacs nu a dictat nimic.

În continuare, balonul a ajuns la Koljic. Bosniacul l-a „lobat” superb pe Pap, ieșit din afara careului mic.

FC Botoșani a marcat golul doi în poarta Craiovei după un ofsaid evident!

În minutul 42, Alex Țigănașu a executat o fază fixă din dreptul băncilor tehnice. Destinația: Dawa (jucătorul cu numărul 5 din imaginea de mai jos), aflat în poziție evidentă de ofsaid!

Stoperul camerunez al lui Croitoru a continuat până la Edjouma, care a marcat.

Asistentul de pe acea parte, Bogdan Gheorghe, nu a ridicat fanionul, continuând astfel erorile mari de arbitraj din această etapă de Liga 1.

Meciul din Moldova s-a încheiat la egalitate, 2-2.