Stranieri

Nedelcearu și Mogoș, zdrobiți și în Cupa Italiei! Formația lor a pierdut 9 din ultimele 10 meciuri

Crotone, cu Ionuț Nedelcearu (25 de ani) și Vasile Mogoș (29 de ani) titulari, a fost eliminată în „șaisprezecimile” Cupei Italiei, scor 0-4 pe terenul lui Udinese.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 14 decembrie 2021

Crotone este în degringoladă. A pierdut 9 din ultimele 10 meciuri oficiale, a căzut pe loc retrogradabil în Serie B, iar astăzi a părăsit și Cupa Italiei. Mogoș și Nedelcearu au fost titulari în disputa de pe „Dacia Arena”, dar nu au prins finalul pe teren.

Ionuț Nedelcearu și Vasile Mogoș, eliminați din Cupa Italiei

Fostul fundaș al lui Dinamo a fost înlocuit la pauză, când tabela arăta 3-0 pentru Udinese. Nedelcearu a greșit la reușita din minutul 28, când a pierdut duelul aerian cu Sebastien De Maio. Vasile Mogoș a fost și el schimbat în minutul 63, imediat după ultima reușită a partidei.

Crotone mai are programate 3 meciuri în anul 2021, acasă cu Pordenone, în deplasare cu Parma, într-un derby al românilor din Serie B, apoi în deplasare cu Como, pe 29 decembrie.