Torje despre dezastrul de la Dinamo: „Dacă se terminau meciurile în minutul 90, aveam cu 7 puncte mai mult”

+30 Foto
Gabi Torje a fost foarte afectat de înfrângerea lui Dinamo cu CS Mioveni

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 16 decembrie 2021

Mijlocașul Gabi Torje a fost foarte afectat de înfrângerea lui Dinamo cu CS Mioveni, 1-2, meci în care echipa lui Rednic a luat două goluri în prelungiri.

Gabriel Torje: „Obiectivul principal e să salvăm Dinamo. Nu contează obiectivele personale”

„Trebuia să gestionăm altfel meciurile. Dacă se terminau în 90 de minute, aveam cu 7 puncte mai mult.

Mi se întâmplă rar să nu-mi găsesc cuvintele, sunt foarte-foarte supărat, dezamăgit că nu mi-am ajutat mai mult echipa. Nu se știe cine va rămâne în ianuarie, dar obiectivul principal e să salvăm Dinamo, pentru cine rămâne. Nu obiective personale. Eu am contract și voi rămâne cât timp voi fi dorit.

Fanii au dreptate, sunt supărați, le-am dat speranțe, apoi facem un lanț de erori și pierdem la ultima fază”, a răbufnit Torje după partida cu Mioveni.