Rapid, învinsă de o echipă de liga a 3-a în primul amical al iernii! Giuleștenii au vrut să iasă de pe teren!

Rapid - Diyarbakirspor // foto: Vlad Nedelea - GSP

Articol de Vlad Nedelea  —  Sunday, 09 January 2022

În această dimineață, Rapid a disputat primul meci amical al cantonamentului din Antalya, scor final 1-2 cu Diyarbakirspor.

• Reporterul GSP Vlad Nedelea și cameramanul Cristi Roșu se află în Turcia și transmit zilnic cele mai noi informații din cantonamentele echipelor românești.

Începând cu ora locală 11:00, 10:00 în România, Rapid a disputat primul amical al iernii, în compania echipei Diyarbakirspor, locul 13 din 20 în una dintre seriile ligii 3 din Turcia.

>

Rapid, învinsă cu scandal de o echipă din liga a 3-a!

Rapid a deschis scorul în prima repriză, prin Adrian Bălan (minutul 8), dar s-a văzut egalată după pauză. Spre final, turcii au dat lovitura, moment în care giuleștenii au vrut să iasă de pe teren, fiind nemulțumiți de arbitraj. Ei au reclamat un fault în atac în faza golului 2 al turcilor, dar au revenit asupra deciziei în cele din urmă.

Younes Bnou Marzouk, atacantul marocan al Rapidului, i-a reproșat arbitrului: „Ești fericit acum? Nu este corect!”

Scandal în amicalul Rapidului

Rapid în prima repriză: Drăghia - Goge, Săpunaru, Ignat, Demici - Albu, Pănoiu, Sefer, Ilie - Bălan, Despa

Rapid în repriza a doua: Drăghia - Stănici, Dandea, Dr. Grigore, Florică - Crepulja, R. Moise, Stahl, Alami - A. Dumitrescu, Marzouk