FCSB - CS Mioveni 0-0 » Roș-albaștrii n-au impresionat în singurul amical al iernii!

+7 Foto
FCSB - CS Mioveni, LiveTEXT de la 12:00

Articol de Cristi Preda (foto), Aurelian Rotea  —  Saturday, 15 January 2022

FCSB a remizat în singurul amical al iernii, scor 0-0, împotriva celor de la CS Mioveni.

După ce a ales să rămână în țară pentru pregătirea de iarnă, FCSB a decis să aibă un singur meci de verificare înaintea derby-ului care poate decide titlul cu CFR din prima etapă. Adversară i-a fost CS Mioveni.

În meciul disputat la Buftea, elevii lui Toni Petrea au făcut un joc modest în fața argeșenilor, FCSB nereușind să-și creeze ocazii de gol în prima repriză.

Repriza secundă a adus o dominare timidă a roș-albaștrilor. Prima ocazie a venit în urma unui corner. Miron s-a înălțat perfect, dar a trimis slab, pe centrul porții. Intrat pe parcurs, Ianis Stoica a avut ce mai mare ocazie a meciului, Atacantul nu a reușit să introducă mingea în poartă din poziție excelentă și meciul s-a terminat cu un scor alb.

Echipa folosită de Toni Petrea în meciul cu Mioveni: 99 Andrei Vlad - 23 Ovidiu Popescu, 17 Iulian Cristea, 4 Andrei Miron, 6 Denis Haruț - 8 Adrian Șut - 26 Răzvan Oaidă, 27 Darius Olaru (cpt) - 9 Octavian Popescu, 28 Claudiu Keșeru, 7 Florinel Coman.

FCSB - CS Mioveni, live 0-0

• Min 90: Final de meci.
  • Min. 90: Mare ocazie de gol pentru FCSB înainte de fluierul final. Ianis Stoica a tras pe lângă din poziţie excelentă.
  • Min 70: Introdus la pauză, Ştefan Târnoveanu o salvează pe FCSB la o mare ocazie a Mioveniului. A respins excelent un șut de la marginea careului.
  • Min 61: Ocazie mare ratată de Ianis Stoica. Atacantul roș-albaștrilor trimite peste poartă din 6 metri.
  • Min 55: FCSB are prima ocazie a meciului. Miron se înalță la un corner, dar trimite pe centrul porții.

A început repriza Secundă!

• Pauză! 0-0
  • Min 30: FCSB, fără nicio ocazie după prima jumătate de oră a meciului.
  • Min 23: Cartonaș galben văzut de Buziuc după un fault la mijlocul terenului.
  • Min 15: Prima ocazie a meciului pentru Mioveni. Andrei Vlad prinde fără emoții un șut de la marginea careului.
  • Min 5: Mioveni cere penalty la o intervenție a lui Denis Haruț asupra unui adversar în careu. Arbitrul lasă jocul să continue.
  • A început meciul!

Echipa de start a celor de la FCSB: 99 Andrei Vlad - 23 Ovidiu Popescu, 17 Iulian Cristea, 4 Andrei Miron, 6 Denis Haruț - 8 Adrian Șut - 26 Răzvan Oaidă, 27 Darius Olaru (cpt) - 9 Octavian Popescu, 28 Claudiu Keșeru, 7 Florinel Coman.