Căpitanul Universității Craiova: „Am fost din alt film! Edi Iordănescu n-a avut ce să vadă la noi!”

+36 Foto
Sepsi - CSU Craiova 3-1. Nicușor Bancu (29 de ani, fundaș stânga), căpitanul oltenilor, a avut un discurs dur la final.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 28 January 2022

„Dacă vom continua să jucăm ca în seara asta, e greu să prinzi și play-off-ul. Nu avem o explicație pentru ce s-a întâmplat. Am ajuns să ne batem la play-off, deși ne doream să câștigăm titlul.

Trebuie să facem ceva cu jocul nostru, a doua repriză a lăsat de dorit, în a doua repriză s-a făcut diferența. O să vină toate echipele peste noi, la cum jucăm, toți vor să ne bată. Am fost din alt film în seara asta!”, a declarat Bancu.

Întrebat despre prezența lui Edi Iordănescu, noul selecționer, la meci, Bancu a răspuns: „Nu avea ce să vadă azi la noi, doar la Sepsi”.

Am avut acel gol, dar nu ni s-a dat (n.r. - ofsaid la Ivan, fază la limită). Ăsta e arbitrajul în România și trebuie să ne descurcăm. Am câștigat cu Rapid, probabil ne-am relaxat și ne-a costat. Nu știu ce s-a întâmplat cu noi, trebuie să trecem peste. Luptăm pentru play-off. Am avut 7 meciuri fără victorie și acum suntem jos. Trebuie să ne revenim până la meciul cu CFR și să arătăm altfel