Probleme la Real Madrid. Benzema ar putea rata duelul cu PSG din Liga Campionilor!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 29 January 2022

Karim Benzema (34 de ani), atacantul francez al lui Real Madrid, a suferit o accidentare în ultima partidă din LaLiga, 2-2 cu Elche.

Superstarul Madridului a părăsit terenul în minutul 57, din cauza unei microrupturi la bicepsul femural stâng.

Benzema ar putea rata duelul cu PSG din Liga Campionilor

Potrivit AS.com, Karim ar putea juca în următorul meci al lui Real Madrid, dar accidentarea acestuia ar putea să se agraveze. „Los blancos” o vor întâlni pe Athletic Bilbao în sferturile Cupei Spaniei, pe 3 februarie.

Marea dilemă a antrenorului Carlo Ancelotti este dacă va risca să îl folosească pe francez în meciul cu bascii. Benzema se recuperează bine după accidentare, anunță cei de la AS.com, dar în cazul unei recidive, acesta ar putea rata primul meci din „dubla” cu PSG din optimile UEFA Champions League.

Partida tur dintre Real Madrid și PSG se va disputa pe 15 februarie, de la ora 22:00.

24de goluri și 9 pase decisive a reușit Benzema în acest sezon pentru Real Madrid

25de milioane de euro este cota superstarului francez, potrivit transfermarkt.com