Stranieri

Ce fac stranierii » PAOK - Olympiakos, derby-ul lui Mitriță și Lucescu, decis în două minute!

Cele mai importante informații de la meciurile stranierilor din acest week-end pot fi urmărite în liveBLOG-ul GSP.ro.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 30 ianuarie 2022

Lucescu Jr. și Mitriță, derby în Grecia

PAOK, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat pe teren propriu cu rivala Olympiakos, scor 1-1 în runda cu numărul 20 din prima ligă a Greciei.

PAOK a deschis scorul în minutul 42, după ce Ousseynou Ba, stoperul liderului, a trimis cu capul mingea în propria poartă. Avantajul echipei lui Răzvan Lucescu nu a durat mult. În minutul 44, Tikinios a egalat dintr-o lovitură de corner executată de Kamaras.

După 19 etape, Olympiakos e pe locul 1 în Super League, având 9 puncte mai mult decât PAOK, ocupanta poziției secunde.

Rezervă, Alexandru Mitriță a intrat pe teren la PAOK în minutul 66.

Dennis Man vs Nedelcearu și Mogoș în Serie B

Parma, cu Dennis Man pe teren până în minutul 66, a remizat împotriva lui Crotone, cu Ionuț Nedelcearu și Vasile Mogoș integraliști, scor 1-1, în runda cu numărul 19 din Serie B.

Rezultatul nu este mulțumitor pentru niciuna dintre formații. Parma ajunge la 24 de puncte și este tot mai departe de locurile de play-off. Crotone rămâne pe 18, loc direct retrogradabil.

Băluță și Corbu, lideri în Ungaria

Puskas Academy, formație la care evoluează Alexandru Băluță și Marius Corbu, a câștigat derby-ul din Ungaria lui MOL Fehervar, scor 1-0. Băluță a fost titular și a fost înlocuit în minutul 75, chiar cu Marius Corbu.

Puskas Academy urcă pe primul loc în Ungaria, cu 37 de puncte.