Dan Petrescu și-a înjurat din nou un fotbalist » Microfoanele au captat momentul: „Vrei să te schimb?!”

CSU Craiova - CFR Cluj | Dan Petrescu, antrenorul „feroviarilor”, a folosit un limbaj inacceptabil în prima repriză, dorind să-și „urecheze” un jucător.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 05 februarie 2022

În minutul 28, la 1-0 pentru campioana României, Dan Petrescu s-a descărcat pe un fotbalist din apropierea lui. „Vrei să te schimb acum?! Joacă, ce morții mă-tii ai?!”, a spus „Bursucul”, înjuratura fiind captată de microfoanele din jur.

Dan Petrescu a comis-o din nou

Nu e clar la cine a țipat Dan Petrescu. Billel Omrani era în preajmă, astfel că Ionuț Angheluță, comentator Digi Sport, a spus că: „Omrani era aproape de el, probabil lui i s-a adresat, pentru că a dispărut un pic din joc în ultimele minute”.

De altfel, Dan Petrescu este recunoscut pentru ieșirile sale necontrolate. În 2017, tot în timpul unui meci cu CSU Craiova (1-2), „Bursucul” l-a înjurat pe Cristi Manea.

Cu câteva ore mai devreme, Gică Hagi a reacționat nervos, similar, după golul decisiv marcat de Chindia în meciul cu Farul, pierdut de dobrogeni la limită, 0-1.