Portarul lui Dinamo s-a făcut de râs cu CSU Craiova: două gafe de începător

+20 Foto
Dinamo - CSU Craiova. Thomas Chesneau (22 de ani) a avut o prestație catastrofală contra oltenilor.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 10 February 2022

Chesneau l-a înlocuit între buturi pe Cristiano Figueiredo, nesigur cu FC Botoșani (0-4). Francezul a comis-o și el în această seară, la două goluri.

Dinamo - CSU Craiova. Thomas Chesneau s-a făcut de râs în „Groapă”

• În minutul 9, Cîmpanu a „tăiat” în centru pe lângă Ehmann și a șutat la colțul scurt. Lent și neinspirat, portarul Chesneau n-a făcut decât să respingă mingea în plasă. 1-0.
  • Imediat după reluarea reprizei secunde, Thomas Chesneau a primit de la Ricci Grigore și a încercat să-l dribleze pe Markovic. Nu i-a ieșit, atacantul oltenilor a recuperat și a marcat pentru 3-0.

Crescut la PSG, Thomas Chesneau a fost împrumutat de Dinamo de la Concordia Chiajna.

Francezul era al 3-lea portar al ilfovenilor, stătea în umbra a doi tineri de 18 ani care erau folosiți și pentru regulile U21 și U19 de la nivelul eșalonului inferior.

1 mecia apărat Chesneau în actuala ediție la Chiajna, pentru Dinamo are două partide