Gol controversat în CS Mioveni - FCSB » Cum a marcat Edjouma

+28 Foto
CS Mioveni - FCSB. Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 7, prin Malcom Edjouma. Nu e clar dacă reușita francezului a fost precedată de un ofsaid la Vinicius.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 19 February 2022

CS Mioveni - FCSB 1-1. Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 7, prin Malcom Edjouma. Nu e clar dacă reușita francezului a fost precedată de un ofsaid la Vinicius.

Florin Tănase a executat o lovitură liberă din lateral stânga, mingea s-a îndreptat spre Vinicius, poziționat între Iacob și Balaur, stoperii Mioveniului.

Brazilianul a reușit să prelungeasă pe spate, până la Edjouma, care a marcat cu capul primul lui gol de la transfer.

Pe reluări (foto), umărul lui Vinicius pare mai avansat decât umărul adversarului din spatele său. Unghiul însă poate fi înșelător, iar o astfel de fază ar putea fi rezolvată numai cu tehnologia VAR.