FCSB e mereu KO la pauză! Roș-albaștrii au continuat seria șocantă din 2022

Farul a intrat în avantaj la pauză cu FCSB, 1-0. Roș-albaștrii au fost conduși la fiecare meci pe care l-au disputat pe teren propriu în 2022!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 27 February 2022

Farul a intrat în avantaj la pauză cu FCSB, 1-0. Roș-albaștrii au fost conduși după prima repriză în fiecare meci pe care l-au disputat pe teren propriu în 2022, adică de 4 ori la rând!

Modestă pe durata primului act, FCSB a capitulat contra Farului în minutul 42. Ovidiu Popescu a pasat greșit, Grameni a recuperat și a continuat la Omoh. Din pasa nigerianului, Jefte a spart gheața. Golgeterul campionatului l-a bătut pe Andrei Vlad cu un șut la colțul scurt expediat din careu.

De altfel, FCSB a confirmat o regulă în această seară. De fiecare dată când a evoluat pe Arena Națională în noul an, trupa lui Toni Petrea a fost condusă la pauză. Însă n-a pierdut niciodată până acum, înregistrând două remize și o victorie.