Patriche s-a jucat singur :) Prestație de CNN în Dinamo - Sepsi

Dinamo - Sepsi. Nichita Patriche, stoperul de 35 de ani al „câinilor”, a fost omul primei reprize din Ștefan cel Mare. Înger și demon.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 01 martie 2022

Dinamo - Sepsi. Răzvan Patriche, stoperul de 35 de ani al „câinilor”, a fost omul primei reprize din Ștefan cel Mare.

Fundașul central adus de la Clinceni în această iarnă a comis un penalty, a obținut însă și pentru echipa lui un „11 metri” și a și marcat golul egalizator!

Dinamo - Sepsi. Nichita Patriche s-a jucat singur în prima repriză

• minutul 9: Mai întâi, Patriche a comis-o. A preluat catastrofal în careu, Luckassen l-a deposedat, apoi Patriche l-a faultat în mod evident pe atacantul oaspeților. Penalty și 1-0 pentru Sepsi.

• minutul 45+1: În prelungirile primului act, Patriche s-a ținut cu Dumitrescu la un corner al gazdelor. Fundașul „haitei” a căzut - ușor, ce-i drept -, iar „centralul” Viorel Flueran a indicat punctul cu var.

• minutul 45+3: Torje trimite în bară din penalty, mingea ricoșează la Rodriguez, care-i așază mingea pe frunte lui Patriche. Din apropiere, fundașul central înscrie. O simplă formalitate. Primul gol marcat cu capul în acest sezon de Dinamo!