Sorana Cîrstea, mesaj special: „Sper că vom putea fi prietene din nou”

+40 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 09 aprilie 2022

Sorana Cîrstea (32 de ani, 26 WTA) revine pe terenul de tenis la turneele pe zgură.

Jucătoarea a postat o imagine de la antrenamente, cu mesajul: „Înapoi pe zgură. Sper că vom putea fi prietene din nou anul acesta”.

Următorul turneu la care va participa Sorana este WTA Istanbul, 18-24 aprilie, pe care l-a câștigat anul trecut, în finala cu Elise Mertens. A fost al doilea titlu din carieră, fără să piardă vreun set pe parcursul turneului.

Aniversare specială pentru Sorana Cîrstea: „Mi-am pus dorința pentru anul acesta”

+40 Foto
Sorana Cîrstea / FOTO: Instagram

Sorana Cîrstea a împlinit pe 7 aprilie 32 de ani și a sărbătorit ziua de naștere la un restaurant, alături de apropiați.

Jucătoarea de tenis a postat o fotografie cu tortul, alături de următorul mesaj: „Recunoscătoare pentru toate mesajele de ziua mea, vă mulțumesc din suflet! Mi-am pus dorința pentru anul acesta”.

La cel mai recent turneu la care a participat, la Miami, Sorana Cîrstea (31 de ani, 27 WTA) a fost învinsă în turul secund de chinezoaica Shuai Zhang (33 de ani, locul 43 WTA), scor 1-6, 1-6.