Ce prostie! Irobiso și-a pălmuit adversarul și a fost eliminat

Christian Irobiso (28 de ani), atacantul lui Dinamo, a fost eliminat în minutul 79 al meciului cu CS Mioveni. Gazdele s-au impus în final cu 2-0 în etapa #5 a play-out-ului din Liga 1.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 15 aprilie 2022

Când Mioveni conducea cu 1-0 și Dinamo avea mai mare nevoie de atacantul ei, nigerianul a comis un gest stupid, s-a contrat cu Balaur și l-a pălmuit apoi pe Panait, fiind eliminat pe bună dreptate de „centralul” Adrian Cojocaru.

Irobiso, eliminat pe final în CS Mioveni - Dinamo

Ce s-a întâmplat? Irobiso l-a faultat pe Balaur, apoi cei doi jucători s-au înfruntat și și-au aruncat cuvinte grele. Panait a sărit în sprijinul colegului său și l-a împins pe Irobiso.

Scos din sărite de gestul făcut de marcatorul primului gol, Irobiso și-a pierdut cumpătul și l-a pălmuit pe Panait, gest sancționat corect de arbitrul Cojocaru.

Panait și Balaur au văzut fiecare cartonașul galben.