Jucătorii Farului, uluiți după 0-3 cu Craiova: „Nu cred că mi s-a mai întâmplat”

+18 Foto
Farul - CSU Craiova 0-3 | Gabi Iancu (28 de ani), atacantul dobrogenilor, a găsit cu greu explicații după eșecul umilitor suferit în fața oltenilor.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 16 aprilie 2022

Nu știu dacă am mai trăit așa ceva. Noi atacam, iar ei la 10 minute ne dădeau gol. Defensiv am fost 0 azi! Nu știu dacă ei au avut 4 atacuri în prima repriză... Înseamnă că joacă bine, dacă au 3-4 atacuri și dau 3 goluri. Chiar nu știu ce să zic.

Parcă jucau singuri pe contraatac cei de la Craiova. Voiam să ne apropiem de ei, acum trebuie să terminăm în fața Voluntariului”, a declarat Iancu la Orange Sport.

Este o înfrângere umilitoare. Trebuie să mergem acasă, să o luăm de la capăt și să nu se mai întâmple așa ceva. Sperăm să facem o a doua jumătate a play-off-ului mai bună