Arbitrul Cătălin Popa n-a văzut un penalty evident în FC Botoșani - FCU Craiova

În minutul 7, italianul Andrea Compagno a primit o pasă de la Negru, a preluat în interiorul careului advers, a împins mingea, apoi a fost busculat evident de Alexandru Țigănașu.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 25 aprilie 2022

Brigada condusă de Cătălin Popa nu a dictat o lovitură de 11 metri pentru FCU Craiova, în minutul 7 al deplasării de la Botoșani, la scorul de 0-0.

În minutul 7, italianul Andrea Compagno a primit o pasă de la Negru, a preluat în interiorul careului celor de la FC Botoșani, a împins mingea, apoi a fost busculat evident de Alexandru Țigănașu.

Fundașul lateral al gazdelor a avut o intrare întârziată, direct în șoldul atacantului de la FCU Craiova, fără vreo șansă să ajungă la minge.