Liga 2

Cel mai încins moment din CSA Steaua - U Cluj: veteranul „militarilor”, eliminat

+11 Foto
În minutul 83 al meciului CSA Steaua - U Cluj 2-0, Valentin Bărbulescu (36 de ani), mijlocașul „militarilor”, a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 04 May 2022

În minutul 83 al meciului CSA Steaua - U Cluj 0-2, Valentin Bărbulescu (36 de ani), mijlocașul central al „militarilor”, a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

După golul doi marcat de U Cluj prin Florin Ilie, fotbaliștii ardelenilor s-au bucurat în fața galeriei CSA. Nu intenționat neapărat, la acea poartă a fost înscris golul.

Bărbulescu, eliminat pe finalul meciului CSA Steaua - U Cluj 0-2

Gestul oaspeților i s-a părut deplasat lui Bărbulescu. În timp ce din galeria gazdelor zburau mai multe obiecte, Bărbulescu și mai mulți jucători ai lui Oprița, între care și Adi Popa, au încercat să-i împingă pe adversarii de la U din acea zonă a terenului.

„Centralul” Cătălin Popa i-a acordat al doilea „galben” lui Bărbulescu, iar acesta a urmărit finalul de meci de la cabine. De asemenea, pentru îmbrâncelile din meleu, a fost avertizat și Roberto Alarcon de la U Cluj.

Valentin Bărbulescu, după CSA Steaua - U Cluj 0-2: „Noi nu facem jocurile nimănui!”