S-au încins spiritele în Craiova - Botoșani: un „roșu” și 4 „galbene” la aceeași fază!

+5 Foto
CSU Craiova - FC Botoșani | Mihai Roman II, atacantul moldovenilor, a fost eliminat în minutul 63, la 1-0 pentru olteni, după ce l-a lovit pe Paul Papp.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 27 May 2022

CSU Craiova - FC Botoșani | Mihai Roman II, atacantul moldovenilor, a fost eliminat în minutul 63, la 1-0 pentru olteni, după ce l-a lovit fără minge pe Paul Papp.

Ce s-a întâmplat? Pe un atac pozițional al Botoșaniului, Roman și Papp se țineau reciproc în marginea lui „16”. Atacantul lui Croitoru a cedat nervos și l-a lovit, din întoarcere, cu brațul stâng în plină figură pe stoperul oltenilor.

Cel mai probabil la solicitarea arbitrului asistent, „centralul” din Cluj l-a eliminat direct pe Roman II. Apoi, Enriko Papa s-a dus să-i ceară socoteală lui Papp. În sprijinul colegului său din apărare, Pigliacelli a ieșit dintre buturi pentru a-l împinge pe căpitanul oaspeților.

Din cauza meleului iscat pe teren, au fost avertizați și Alexandru Crețu, Papp, Papa și Pigliacelli.