Ei trei i-au salvat postul lui Reghecampf!

+20 Foto
CS Universitatea Craiova a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-0, și a obținut biletul pentru Conference League. Tripleta ofensivă formată din Andrei Ivan, Elvir Koljic și Gustavo i-a salvat postul lui Reghecampf.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 28 May 2022

La finalul victoriei cu Botoșani, Laurențiu Reghecampf a avut o descărcare emoțională, recunoscând că postul de antrenor depindea de calificarea în Conference League: „Și după un asemenea meci poți fi dat afară, jucătorii pot fi eliminați, poate prinzi un meci prost. Dacă pierdeam meciul din seara asta, probabil eram dat afară”.

Note GSP - Ivan, Koljic și Gustavo, cei mai buni în CSU Craiova - Botoșani

Oamenii de atac ai oltenilor n-au vrut să rămână fără antrenor și au făcut un meci excelent. Ivan, Gustavo și Koljic au fost cei mai buni oameni de pe teren, toți notați cu 7 în Gazeta Sporturilor de astăzi.

La golul de 1-0, Ivan a pasat filtrant, Gustavo a deviat cu călcâiul, iar Koljic a înscris pe lângă portarul Pap.

Andrei Ivan și-a desăvârșit opera în minutele de prelungire, când a fructificat un contraatac.

VIDEO Sorin Cârțu, nemulțumit de sistemul competițional: „În niciun campionat nu vezi așa ceva!”