CFR Cluj, victorie în primul amical al verii » Noile achiziții au impresionat în fața vicecampioanei Sloveniei

CFR Cluj dispută ACUM primul meci amical al verii, în compania slovenilor de la FC Koper. Partida a început la ora 18:30 și poate fi urmărită liveVIDEO pe GSP.ro.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 18 June 2022

CFR Cluj a câștigat primul meci amical al verii, în fața lui FC Koper, vicecampioana Sloveniei, scor 2-0.

CFR Cluj debutează în turul I preliminar al Ligii Campionilor pe 5/6 iulie, așa că Dan Petrescu trebuie să integreze rapid noile achiziții. Astăzi le-a văzut pentru prima dată la lucru, iar impresia a fost una pozitivă.

CFR Cluj, victorie în primul amical al verii

Din primul minut au apărut cei doi fundași laterali, Braun și Brucic. Braun, apărătorul adus de la FC Botoșani, a contribuit la reușita de 1-0, pasând inteligent pentru Debeljuh, în minutul 11.

Intrați după pauză, Vito Hammershoy-Mistrati și Karlo Muhar i-au impresionat pe fanii „feroviarilor”. Mistrati a reușit și o pasă decisivă, la golul de 2-0, marcat de Dugandzic, un lat din 6 metri.

FINAL » CFR Cluj - FC Koper 2-0

• Au marcat: Debeljuh '11, Dugandzic '54

Echipa de start a lui CFR Cluj: Bălgrădean - Braun, Graovac, Yuri, Brucic - Boateng, Bordeianu - A. Păun, C. Deac, Birligea - Debeljuh
Rezerve: Sava, Gîdea, Bălan, Muhar, Hoban, Dugandzic, Cvek, Sacko, Petrila, Hammershoy, Roger, Yeboah
Antrenor: Dan Petrescu