Sepsi, victorie zdrobitoare în fața vicecampioanei Bulgariei » „Dublă” pentru Cosmin Matei

Sepsi Sf. Gheorghe a câștigat meciul amical împotriva bulgarilor de la ȚSKA Sofia, scor 4-0, în cantonamentul din Austria.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 27 iunie 2022

Sepsi debutează în turul secund preliminar al UEFA Conference League pe 21 iulie, împotriva învingătoarei din dubla NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) / Differdange (Luxemburg). Rezultatele din meciurile amicale îi dau încredere lui Cristiano Bergodi.

Sepsi Sf. Gheorghe, victorie clară în amicalul cu ȚSKA Sofia

Astăzi, Sepsi s-a desprins rapid în disputa cu ȚSKA Sofia, vicecampioana Bulgariei. Fostul dinamovist Cosmin Matei a deschis scorul în minutul 4, iar fundașul central Branislav Ninaj a dublat avantajul în minutul 8.

Matei a mai punctat o dată înaintea pauzei, iar rezultatul final a fost stabilit de Cătălin Golofca, în minutul 71.

Echipa de start a celor de la Sepsi: Niczuly - R. Dimitrov, B. Mitrea, Ninaj, A. Dumitrescu - N.Păun, Aganovic - I. Gheorghe, C. Matei, Bărbuț - Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi