Încordare maximă la amicalul lui Dinamo » Un „câine roșu” a izbucnit la adresa coechipierului: „Fiecare face ce vrea aici?!”

+5 Foto
FCSB Academia Clinceni - Dinamo 3-1

Articol de Eduard Apostol  —  Saturday, 16 July 2022

Atmosfera încordată din vestiarul lui Dinamo se răsfrânge și pe teren. Doi „câini” s-au ciondănit în amicalul de astăzi cu FCSB Academia Clinceni, satelitul vicecampioanei din Liga 1, scor 1-3.

Chiar înainte de pauză în amicalul de la Clinceni, Geani Crețu, utilizat în linia de 3 din spatele vârfului, i-a stârnit furia unui coechipier.

FCSB Academia Clinceni egalase la 1 în minutul 44 prin Robert Tudor, iar la două minute distanță Geani Crețu și-a încercat norocul cu un șut de la mijlocul terenului.

Alin Dudea, Dinamo, a izbucnit la adresa coechipierului: „Fiecare face ce vrea aici?!”

Îndrăzeneala sa l-a înfuriat pe fundașul central Alin Dudea, care s-a răstit: „Toată lumea dă la poartă de unde vrea? Fiecare face ce vrea aici?!”

Dinamo este pregătită de Iulian Mihăescu în această perioadă.

La acest amical, antrenorul a ales următorul prim „11”: Eșanu - Moura, Țone, Dudea, Amzar - Neluț Roșu, Iulian Roșu - Bordușanu, Geani Crețu, Lazăr - Țîră