Andrei Ivan nu-și explică înfrângerea cu Rapid: „Parcă nu ne regăsim în faţa porţii”

+8 Foto
Andrei Ivan Foto: Imago

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 31 July 2022

Rapid a învins-o pe CS Universitatea Craiova, scor 1-0, chiar pe „Ion Oblemenco”. Andrei Ivan, atacantul oltenilor, a acuzat lipsa de prospețime în fața porții.

Deși au avut mai multe ocazii decât giuleștenii, CSU Craiova nu a reușit să marcheze în poarta Rapidului și a pierdut primul meci al sezonului.

„O înfrângere dureroasă, am condus meciul din primul minut, ne-am creat foarte multe ocazii. Dacă nu mă înşel, în a doua repriză au avut doar un şut pe poartă şi au înscris.

Trebuie să ne revenim, pentru că joi avem meci în Conference League, în Polonia. Parcă nu ne regăsim în faţa porţii, pentru că ocazii avem, dar nu marcăm”, a declarat Andrei Ivan, potrivit Orange Sport.