Liga 2

Gest golănesc în Progresul - Dinamo » Și-a scuipat adversarul și a fost eliminat!

Dinamo s-a impus în prima etapă din Liga 2, 1-0 pe terenul celor de la Progresul Spartac. În prelungirile partidei, Matei Andrei de la gazde a fost eliminat după ce l-a scuipat pe Alin Dudea, căpitanul „câinilor”.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 04 august 2022

Ce s-a întâmplat? „Nouarul” lui Progresul Spartac a grăbit repunerea din 6 metri a lui Dinamo și i-a așezat balonul lui Oncescu pentru a degaja.

Gest golănesc în Progresul Spartac - Dinamo

Până ca portarul roș-albilor să se apropie de minge, a urmat o contră între Dudea și Andrei, la finalul căreia atacantul de 18 ani al Progresului Spartac și-a scuipat adversarul. „Centralul” Claudiu Marcu n-a stat pe gânduri și l-a eliminat pe Andrei.

Nici Dinamo n-a terminat partida în efectiv complet, Amzăr a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 77 și a privit finalul de meci de la vestiare.

Vlad Iacob, noul administrator special al lui Dinamo: „Sunt fanul echipei încă de la 7 ani”