Scandal la pauza meciului Universitatea Cluj - Petrolul! „Roșu” scos din buzunar de Andrei Chivulete

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 05 august 2022

Nicolae Constantin (48 de ani), antrenorul Petrolului, a fost eliminat la pauza meciului cu Universitatea Cluj, la scorul de 1-0 pentru formația lui.

În al treilea minut al prelungirilor primei reprize de la Mediaș, Universitatea Cluj a obținut o lovitură de la 11 metri. Andrei Chivulete nu a ezitat la mâna pusă de Mirko Ivanovski pe spatele lui Denis Ispas.

Faza a fost analizată și de VAR, dar decizia inițială a rămas în picioare. Adrian Bălan a încercat o execuție elegantă, dar a trimis la jumătate de metru pe lângă poartă.

Nicolae Constantin, eliminat în Universitatea Cluj - Petrolul

Imediat după penalty, „centralul” a fluierat finalul primei reprize. Oficialii ploieșteni, în funcție cu Nicolae Constantin, au protestat vehement. Antrenorul „lupilor” a văzut cartonașul roșu și a fost cu greu ținut de oamenii din jur.

Constantin este al doilea antrenor eliminat în acest sezon, după Marius Croitoru, în eșecul suferit de FCU Craiova cu Farul, scor 1-2.

VIDEO Gabi Tamaș: „Aici sunt niște fani extraordinari. Sper să facem Ploieștiul fericit”