Tenis

Simona Halep, dărâmată după primul set cu Daria Snigur » Cum a fost surprinsă la US Open

Simona Halep // FOTO: Captură Eurosport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 29 august 2022

Simona Halep (30 de ani, 7 WTA) a a avut un început dificil în meciul cu ucraineanca Daria Snigur (20 de ani, 125 WTA), în runda inaugurală de la US Open. Jucătoarea noastră a pierdut meciul, scor 2-6, 6-0, 4-6.

Jucătoarea din Constanța a pierdut primul set, 2-6, la capătul unui joc modest, presărat cu multe greșeli neforțate.

Simona Halep, afectată după primul set cu Daria Snigur

La pauza dintre seturi, Simona a fost vizibil afectată de jocul ei.

Camerele TV au surprins-o abătută înainte de setul secund, petrecând momente bune cu prosopul pe cap.

Simona Halep a avut un set complicat la primul meci la US Open 2022, în timp ce Daria Snigur a jucat dezinvolt și a reușit lovituri spectaculoase.

Jucătoarea din Ucraina a condus cu 3-0 și 5-1, reușind să câștige setul cu 6-2. Pauza dintre seturi a ajutat-o pe Simona. În setul secund a jucat un tenis excelent și s-a impus cu 6-0.