CS Mioveni - UTA Arad 1-1. Egal în primul meci al zilei » Penalty ratat în minutul 89

CS Mioveni - UTA Arad, în etapa #8, live

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 30 august 2022

CS Mioveni a remizat cu UTA Arad, 1-1, în etapa #8 din Liga 1.

Cele două formații au început tare meciul și l-au terminat la fel: două goluri în primele 11 minute și penalty ratat în minutul 89.

În rest, CS Mioveni și UTA au oferit fotbal lipsit de ocazii.

Două goluri în două minute

Gazdele au deschis scorul în minutul 9, prin căpitanul Adrian Scarlatache, care a marcat după o fază fixă.

Avantajul a durat doar două minute, iar Otele a egalat după o fază la care CS Mioveni a cerut ofsaid. În partea secundă, cele două formații s-au anihilat reciproc, iar ocaziile la cele două porți au lipsit.

Pe final, CS Mioveni putea obține prima victorie cu Flavius Stoican. Gazdele au primit penalty în minutul 89, dar Krasniqi  a trimis în bară.

După acest egal, CS Mioveni ajunge la 3 puncte și este pe locul 15. UTA este pe 7, cu 11 puncte.

FINAL » CS Mioveni - UTA Arad 1-1

CS Mioveni - UTA Arad, echipe de start:

CS Mioveni: I. Popescu - I. Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Lixandru, V. Pop, Șerbănică - Antal,  Blănaru, Buziuc
Rezerve: Croitoru, Iacob, Trif, Panait, Kabananga, Krasniqi, Rădescu, Coșereanu, Toma
Antrenor: Flavius Stoican

UTA: Balaur - Vukcevic, Benga, Chindriș, Hoxahallari - Batha, Cascini - Șteau, Ubbink, Otele - Postolachi
Rezerve: Mociu, Dobrescu, Isac, Negoescu, Ademi, Stahl, Matei, Maxim, Jobello
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Barbu Marian (Făgăraş) / A1: Constantinescu Andrei (Bucureşti), A2: Slabu Stelian (Braşov) / Arbitru VAR: Petrescu Radu (Bucureşti), Arbitru AVAR: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti)