Ce-a fost în capul lui? Pariul lui Rădoi, gafă inexplicabilă » Ce a putut să facă ultimul transfer al oltenilor în Hermannstadt - Craiova

+6 Foto
Bogdan Mitrea (34 de ani) a comis-o în minutul 49 al meciului dintre FC Hermannstadt și CS Universitatea Craiova. A pasat direct la adversar, iar Daniel Paraschiv (23 de ani) a profitat și a deschis scorul.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 01 September 2022

Bogdan Mitrea a fost primul transfer cerut de Mirel Rădoi în momentul venirii la Craiova. Fundașul central a făcut un prim meci solid, pasând decisiv în victoria cu FC Botoșani, scor 1-0, dar astăzi a greșit flagrant.

VIDEO. Bogdan Mitrea, gafă în Hermannstadt - CS Universitatea Craiova

>

Primele 45 de minute ale partidei dintre Hermannstadt și CS Universitatea Craiova au fost extrem de modeste, influențate și de starea îngrozitoare a gazonului de la Mediaș.

Deschiderea scorului nu putea veni altfel decât dintr-o greșeală personală. Autorul ei a fost Bogdan Mitrea.

În minutul 49, fundașul central a avut tot timpul să găsească o soluție pentru a pasa. A așteptat mult și a trimis direct la Mino Sota. Japonezul lui Hermannstadt a profitat, a pasat perfect printre fundașii centrali către Paraschiv, iar vârful de 23 de ani l-a învins pe Lazar cu o execuție elegantă, din prima, de la marginea careului de 16 metri.