Gabi Iancu, execuție magistrală din lovitură liberă în U Cluj - FCU Craiova » Mingea a evitat zidul și s-a oprit în vinclu!

+5 Foto
Gabriel Iancu (28 de ani), atacantul celor de la FCU Craiova, a marcat un gol superb din lovitură liberă în prelungirile primei reprize a deplasării cu U Cluj. Formația lui era condusă cu 1-0 în acel moment.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 02 September 2022

Gabi Iancu se simte tot mai bine sub comanda lui Marius Croitoru. Plecarea lui Compagno la FCSB l-a transformat în principala „gură de foc” a lui FCU Craiova, iar vârful în vârstă de 28 de ani nu dezamăgește.

Gabi Iancu, execuție magistrală din lovitură liberă în U Cluj - FCU Craiova

Astăzi, în al doilea minut al prelungirilor primei reprize din U Cluj - FCU Craiova, Iancu a executat magistral o lovitură liberă de la peste 25 de metri. Mingea a evitat zidul, a coborât în momentul oportun și s-a oprit în plasa porții apărate de Gorcea, aproape de vinclu.

Pentru Gabi Iancu este a doua reușită în tricoul lui FCU Craiova. A mai punctat în eșecul suferit de olteni pe terenul celor de la UTA, scor 1-2, în etapa cu numărul 7.