Ilie Poenaru, surprins neplăcut în remiza contra Chindiei: „Nu știu ce așteptam”

+26 Foto
Ilie Poenaru (45 de ani), antrenorul celor de la UTA, a fost dezamăgit de modul în care elevii lui au gestionat primele 45 de minute ale remizei cu Chindia, scor 1-1.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 03 septembrie 2022

Ilie Poenaru, după UTA - Chindia 1-1

„Trebuie să ne batem, să câștigăm mingea a doua și să deschidem spre zonele laterale. Nu am făcut asta. Am avut un joc mai mult de așteptare, dar nu știu ce așteptam. O repriză slabă! Nu ne-am creat ocazii, nu am pus probleme. Nu am înțeles de ce am fost crispați. Nu a fost să fie.

În repriza secundă a fost cu totul altceva, am schimbat puțin sistemul, am pus presiune, am făcut ce trebuia.

Le-am spus de la început să nu cadă în capcană. Chindia este o echipă care joacă fotbal, nu trebuie tratată cu superioritate.

Ne doream punctele, voiam continuitate în rezultate. Acum trebuie să recunoaștem și să ne facem autocritica, apoi să mergem mai departe”, a spus Ilie Poenaru, la Orange Sport.

VIDEO Valeriu Iftime vede surprize în sezonul 2022-2023: „FCSB și CFR nu sunt favorite la titlu!”