Torje, back in business! Lob de la 20 de metri peste portarul Craiovei

CSU Craiova - Farul | Gabi Torje a reușit o „dublă” de senzație în prima repriză a meciului de la Severin. VIDEO cu a doua execuție a fostului jucător de la Dinamo, mai jos.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 05 septembrie 2022

Mai întâi, în minutul 33, Torje și-a adus echipa în avantaj (2-1) cu o „scăriță” de efect peste David Lazar. Apoi, 8 minute mai târziu, extrema dreaptă în vârstă de 32 de ani a „recidivat”.

VIDEO. Gabi Torje, gol de kinogramă în CSU Craiova - Farul!

Ionuț Vînă a greșit incredibil, a pasat înapoi, direct la adversar, iar Torje n-a stat pe gânduri: a șutat imediat, fără preluare. O altă execuție lobată, de această dată de la 20 de metri, care l-a prins pe picior greșit pe David Lazar.

>

Sunt primele goluri pe care Torje le bifează în tricoul Farului, echipă care l-a transferat în vară după despărțirea de Dinamo. Ultima „dublă” reușită de el a fost în tricoul „câinilor”, duelul cu Gaz Metan (4-0) din 18 februarie.