Calvarul lui Koljic continuă la Craiova! Se operează și nu mai poate juca în 2022

Elvir Koljic a suferit din nou o accidentare serioasă și e așteptat să revină la CS Universitatea Craiova abia în 2023.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 06 septembrie 2022

Elvir Koljic (27 de ani) a suferit din nou o accidentare serioasă și e așteptat să revină la CS Universitatea Craiova abia în 2023.

Atacantul oltenilor a ieșit accidentat în repriza a doua a meciului cu Hermannstadt (0-1) din etapa a 8-a. Conform ProSport, Koljic va fi operat iar la tendonul femural și va reveni pe teren în 2023, după pauza de iarnă

Elvir Koljic, operat la Barcelona: „Probabil va lipsi o lungă perioadă”

Surse GSP.ro susțin că bosniacul se află în Barcelona, unde urmează să fie supus intervenției chirurgicale: „Problema e serioasă și probabil va lipsi o lungă perioadă de timp”.

29 de goluria reușit Koljic la Craiova în 80 de partide în Liga 1

Calvarul lui Elvir Koljic nu se mai termină!

Cea mai recentă accidentare a lui Koljic se adaugă unei liste de coșmar pentru vârful sosit în Bănie în 2018.

• PRIMUL EPISOD. În 2018/2019, șapte luni departe de gazon, în urma unei rupturi de tendon femural suferite în 23 martie 2019, la naționala Bosniei. Revenirea pe teren s-a produs în 2019/2020, mai precis pe 25 septembrie 2019, în Cupă, cu CSM Reșița, însă a fost scurtă: 4 apariții, una ca titular, zero goluri, zero assisturi.
  • AL DOILEA EPISOD. Trei luni pe tușă, după o fisură de vertebră lombară suferită pe 31 octombrie 2019, într-un meci de Cupa României cu Voluntari. Revenit în ianuarie 2020, a bifat 14 jocuri, 5 goluri și un assist.
  • AL TREILEA EPISOD. În 2020/2021, mai exact pe 2 octombrie 2020, după 6 goluri în primele 6 etape din Liga 1, a suferit o fractură de peroneu în meciul cu Poli Iași (1-0).

Atacantul bosniac a fost operat și a revenit pe 4 aprilie 2021, în finalul partidei cu FCSB (0-0). Dar nu pentru mult timp. A mai jucat contra CFR-ului (0-0), 31 de minute, și o repriză, prima, cu Viitorul Tg. Jiu, în Cupa României.

Atunci a acuzat „o jenă” la piciorul operat și a plecat în Portugalia, la control. Deși examenele medicale n-au relevat nicio problemă, s-a decis că e mai bine să o ia de la zero.

VIDEO. Torje, gol senzațional în CSU Craiova - Farul 4-3