Fază hilară în Botoșani - UTA » A ratat cu poarta goală, apoi a marcat într-un mod incredibil

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 09 septembrie 2022

Shaquill Sno (26 de ani) a marcat un gol norocos pentru FC Botoșani, în minutul 54 al meciului de pe teren propriu cu UTA, scor 1-2.

FC Botoșani a fost de nerecunoscut în prima repriză a partidei cu UTA. A primit două lovituri, de la Cascini în minutul 26 și de la Postolachi în minutul 31, ambele pe fondul unor greșeli defensive.

Gol hilar marcat în FC Botoșani - UTA

Moldovenii au ieșit mai deciși de la cabine, au presat, iar în minutul 54 au punctat la finalul unei acțiuni hilare.

Camara a șutat din flancul drept stâng al atacului. A căutat colțul lung, dar Iacob a intervit și a respins în față. Mingea a sărit direct la Sno, singur în interiorul careului de 6 metri. Olandezul a trimis prima dată în bară.

A avut noroc, balonul a ricoșat direct în genunchiul lui și a scuturat plasa.

Pentru Shaquill Sno la al doilea gol în tricoul lui FC Botoșani. Punctase și runda trecută, în eșecul suferit pe terenul Petrolului, scor 1-2.