Momentul care l-a făcut pe Florin Răducioiu să exclame: „E un pic ridicol, mi se pare de anii '80”

+14 Foto
Momentul care l-a iritat pe Florin Răducioiu / Captură Prima Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 19 September 2022

Analistul TV Florin Răducioiu și-a manifestat surprinderea totală în momentul în care a văzut scenele inedite petrecute în finalul meciului CSU Craiova - FCSB 2-1, când, în timpul unei întreruperi, elevii lui Rădoi au primit indicații tehnico-tactice pe o foaie A4.

În minutul 88 al confruntării din Bănie, profitând de un moment în care jocul era întrerupt, Mirel Rădoi a transmis mai multe indicații pe o hârtie ce a trecut prin mâinile fotbaliștilor olteni. Momentul, surprins și de camerele TV, l-a făcut pe Florin Răducioiu să ridice din sprâncene.

Florin Răducioiu: „E un pic ridicol, mi se pare de anii '80”

Mi se pare un pic de anii '80. E un pic ridicol, hilar, nu poți să arăți așa în ziua de astăzi”, a spus Răducioiu, la emisiunea „Fotbal Show”, moderată de Costin Ștucan la Prima Sport.

„Fițuica cu indicații s-a transformat în bloc de desen”, a comentat și jurnalistul Cristi Costache, aflat în studio.

Mie, personal, nu mi-a plăcut foarte mult meciul. Dar trebuie să spun că a câștigat echipa care a jucat mai bine, care a creat mai mult și care și-a dorit mai mult victoria. De ce nu mi-a plăcut? A fost o perioadă destul de lungă, plictisitoare în timpul meciului. A fost un meci care nu m-a impresionat prea mult.

- Florin Răducioiu

VIDEO Autogolul lui Răzvan Oaidă a decis derby-ul Universitatea Craiova - FCSB

Oltenii au câștigat pe merit aseară, dintr-un penalty foarte clar transformat de Mitrea și un autogol al lui Oaidă. Roș-albaștrii egalaseră prin Compagno înainte de pauză, dintr-un 11 metri inventat de arbitrul Radu Petrescu. În acest moment, Coman și compania sunt la 8 puncte de play-off.

>

Cum s-au marcat golurile în Craiova - FCSB 2-1

• 1-0 Mitrea (32) * a transformat lovitura de pedeapsă rezultată dintr-un fault al lui Tamm asupra lui Markovici
  • 1-1 Compagno (45+6-pen) * a transformat penalty-ul pe care Petrescu l-a acordat ca urmare a unui duel Bancu-Compagno
  • 2-1 Oaidă (66-autogol) * a trimis în poarta proprie mingea centrată de pe dreapta

FOTO / Cele mai spectaculoase imagini ale derby-ului Universitatea Craiova - FCSB 2-1